Úvod » Rok 2014 » Lidé svištící (nejen) skrze oblaky

Lidé svištící (nejen) skrze oblaky

31. 10. 2014, od 19 hod.
Kategorie: přednášky

 

Při pohledu na ptáky poletující nad hlavou člověk již od pradávna touží okusit ten pocit, který nám není předurčen – létání, pohyb skrze vzduchovou masu.

first-jump

Již v roce 1797, více než sto let předtím, než bratři Wrightovi uskutečnili první pilotovaný let s objektem těžším než vzduch, se k zemi poprvé snesl člověk na hedvábném padáku. Následně se v roce 1914 uskutečnil první seskok padákem s otevřením ve volném pádu. Parašutismus byl zpočátku doménou zejména vojenských experimentů, ale tato činnost se postupně rozvinula do mnoha sportovních disciplín a vznikly i příbuzné obory, například létání ve větrném tunelu.

Autor přednášky vás provede po praktických otázkách spojených s parašutismem, B.A.S.E. seskoky a tunelovým létáním, a připojí i špetku teorie a návaznosti na fyzikální zákony.

Fotografie z přednášky si můžete prohlédnout zde.

Prezentace přednášky ke stažení

 

Petr Beránek

Petr Beránek je dobrodruh s různými zájmy. Aktivně provozuje adrenalinové a akční sporty jako je parašutismus, B.A.S.E. jumping, horo-, skálo- a ledo- lezectví, přežití v divočině a bojová umění. Je držitelem světového rekordu z roku 2013 v nejdelším tunelovém volném pádu.
Více

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!