Úvod » Čarodějky, s. r. o.

Čarodějky, s. r. o.

Dívčí historicko-divadelní společnost Čarodějky, s. r. o. (Sestry Rejdí Ovzduším) vznikla přirozeným evolučním vývojem poté, co se zkřížily životní dráhy několika čarodějek naladěných na stejnou vlnu. Z hlediska doby trvání je soubor sice celkem mladý (fungovat začal na počátku roku 2008), ale jednotlivé Čarodějky už mají poměrně bohaté zkušenosti s působením v šermířských skupinách i divadelních souborech.

Zdrojem inspirace je pro soubor především gotika, a samozřejmě také pohádky. S ohledem na personální složení souboru se v jeho hrách konečně dostává zaslouženého prostoru ženám, které bývají v historizujících představeních jiných souborů často pouze v roli „křoví”. A protože členky už za své dlouhé čarodějné životy leccos viděly a zažily, mohou také působit v roli osvěty a ukazovat děj známých pohádek bez příkras, tedy tak, jak se kdysi skutečně odehrál.

carodejky3

Charakter představení se blíží scénickému šermu nebo akčnímu divadlu, Čarodějky, s. r. o., ale nejsou šermířskou skupinou. Jejich cílem je bavit obecenstvo divadelními představeními. Ovšem aby zbytečně neplýtvaly magií, tak se v představeních občas s nějakými zlotřilci vypořádají i silou. Nejsou jim cizí jakékoliv zbraně, jak ty klasické (meče, hole atd.), tak také zbraně ženské.

carodejky2

 

Pro děti v Knihovně snů

Robina Hoodová, 12. 11. 2016, od 11 hod

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!