O Knihovně snů

 


Máme otevřeno jen jediný den v roce.

I tak jsme Knihovna snů

S našimi návštěvníky už jsme zažili noc od soumraku do úsvitu, konec světa a civilizace, vzlétli jsme do oblak, abychom pak shořeli v ohni pekelném a ochutnali středověk.

Knihovnu snů pořádá Knihovna Akademie věd ČR od roku 2012. Je to vědecko-popularizační a kulturní akce pro širokou veřejnost, která probíhá během Týdne vědy a techniky AV ČR. Vše je vždy spojeno jedním tématem, který se snažíme pojmout v jeho maximální šíři i souvislostech tak, aby bylo pro návštěvníky co nejvíce zajímavé a přínosné.

Vždy se jedná o celodenní program, kdy dopoledne věnujeme dětským návštěvníkům (hry, divadlo, soutěže), dílnám apod. Odpoledne pak následují přednášky, někdy program doplňujeme i projekcemi filmů, různými ukázkami a akcemi, ochutnávkami apod. Den uzavíráme hudebním koncertem.

Letošní „osmičkový rok“ jsme se rozhodli věnovat literatuře a informacím, resp. jejich využívání, zneužívání, manipulaci a cenzuře. Knihovny poskytují kvalitní literaturu a ověřené informace – kde jinde tedy hovořit o tématu, které zůstává aktuální už od vzniku republiky?

 

 


 

Informace o ochraně osobních údajů návštěvníků akce.

 


 

 

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!